Defne Belediye Başkanı: Deprem Bölgelerinde Gümrük Vergilerini Kaldırın

6-7 Şubat Deprem felaketinin ardından 15 ay geçti fakat yıkımın etkisi hala devam ediyor.

Halk TV’de İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programına katılan Defne Belediye Başkanı Halil İbrahim Özgün, depremin en çok etkilediği bölge Hatay’ın Defne ilçesinin son durumunu ve taleplerini iletti.

“ÇOK YIKILDIK AMA AYAĞA KALKMAK İÇİN GÜCÜMÜZ VAR”

Belediyenin hazırladığı videonun gösterildiği programda Özgün, “4 mevsim rengini kaybetmeyen defne ağacı yaprağından umudumuzu alan insanlarız” diyerek Defne’ye dair konuştu.

Özgün, “Armutlu ne yazık ki tamamen yok olan bir mahallemiz aynı zamanda direnişin sembol mahallelerinden bir tanesi. Büyük bir yıkım yaşadık. Doğanın gücünün çok büyük olduğunu biliyoruz. Ama insan aklının doğayla kavga etmeden doğru çalıştırıldığında doğayla barışık yaşayabileceğimiz ve yıkılmayan kentler inşa edebileceğimize inanıyoruz.

Bu video ile çok yıkıldık ama ayağa kalkmak için gücümüz var demek istedik” diye konuştu.

“VERGİ SORUNU ÇÖZÜLSÜN”

Ticaret Bakanlığına taleplerini ileten Özgün, “Gümrük vergilerini kaldırın. Deprem bölgesindeki belediyelere hizmet aracı yardımında bulunmak isteyenler oluyor. Buna yönelik vergi sorunu kaldırılsın. Şirketlerimizin önemli bir kısmı Mersine ve çeşitli illere gitti. Hatay’a çok acil teşvik paketi yapılmalı ve şirketler geri döndürülmeli. İstihdam güçlendirilmeli ve oradaki canlılık tekrar sağlanmalı” diyerek Defne halkından güçlenebilmek için sabır ve zaman istedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir