Efes Selçuk Belediyesi, atalık tohumlardan fideleri halk ile paylaştı

(İZMİR)- Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde atalık tohumlardan fideler üreten Efes Selçuk Belediyesi, 14 bin adet fide ve 2 ton kompost gübreyi halk ile paylaştı.

Atalık tohumları çoğaltmak, tarımsal üretimi desteklemek, halkı üretime dahil etmek amacıyla Efes Tarlası Yaşam Köyü ile önemli bir tarımsal kalkınma hamlesi başlatan Efes Selçuk Belediyesi bu yıl da atalık tohumlardan üretilen fideleri Efes Selçuk ile buluşturdu. Aslanlı Havuz Parkı yanında kurulan stantlarda kıl tatlı biber, Aydın Karasu uzun patlıcan, Selçuk kara karpuz, köy domatesi, kara kavun, topan patlıcan, salatalık fidelerine ve kompost gübre dağıtımına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde atalık tohumlardan üretilen fideleri ve kompost gübreyi vatandaşlara meclis üyeleri ile birlikte dağıtan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Biz çok uzun yıllardan beri Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde park bahçe atıklarından faydalanarak kompost gübrelerimizi üretiyoruz. Kompost gübrelerimizi vatandaşlarımıza ve üreticilerimize dağıtıyoruz. Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde atalık tohumlardan fidelerimizi üretiyor, vatandaşlarımız için çok daha sağlıklı bir üretimle çok daha sağlıklı bir gelecek sağlamaya çalışıyoruz.  Sağlıklı bir gelecek için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Diğer yandan Efes Tarlası Yaşam Köyü’nde üreticiler için 2 bin adet nektarin, elma ve kayısı fidanının dağıtımı yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir